«
»

XVI TORNEO LA MARINA

Xa pasou o torneo, unha velada moi agradable, tras a calor da tarde e unha temperatura moi agradable pola noite. 72 xogadores tivemos apuntados, malia que o final xogando só estivemos 65, tras unhas baixas de última hora e algunhas altas de afeccionados que nos vían xogar e se apuntaban, uns na ronda 2, outros na 3 e outros máis tarde.

Temén houbo compañeiros que non xogaron pero se acercaron para pasar un rato entre amigos. Igual non se repuxeran dos nervios tras o partido.

Os nosos árbitros amosaron a súa afección pola selección

Empezamos sobre as 9, despois de que fosen chegando os inscritos tras o partido da selección. Houbo prórroga e plantexamos retrasar o torneo se houbese penaltis, pero a selección portouse e gañou no último minuto da prórroga.

E segundo chegaba o solpor fóronse encendendo as luces, pero non todas: xusto a farola onde se conectaran os focos estaba fundida. O resultado foi que tivemos que mover as mesas para quedar a carón das farolas nas últimas rondas.

O rematar a competición procedimos á entrega, na que estivo presente Mónica como representante da Marina, a nosa patrocinadora.

En canto á clasificación final, quedou de primeiro Antonio (Alvarez) Pampillón (como Martín Carreño e Andrés Ferreirós, perdeu un apelido), do club de Mos. Tras el, o FM Alexander Zambrano, o noso fichaxe venezolano polo que podemos decir que o premio é un pocuo de David Seijo.

O terceiro en discordia foi o sempre presente Gonzalo, que co ourensán Miguel Reza e Luis Piquín completaron o podio. Estiveron moi disputados os postos de honor, cun cuádruple empate a 6 puntos.

Tiñamos tamén un trofeo feminino, que foi para a experta en finais Irene Diz. Outra máis do club que vai ter que comprar unha vitrina nova para tantos trofeos.

En canto os premios por idades, os veteranos foron para Luis Pardo (que non parou de agradecer a inestimable colaboración de Evaristo) Jorge María e Carlos Chaves. Quedaron en Vilagarcía, Vilanova e a Illa, todos de Arousa. Se houbese un cuarto premio tería que ir para O Grove, pero non había representantes.

En sub18 houbo un triplete do Fontecarmoa, con Luca Rey como primeiro, con outro cambadés á súa dereita, Ricardo Oubiña, e o vilagarcián Marcos Conde a esquerda.

Nos máis cativos tamén houbo unha participación xeitosa, malia que segundo anoitecía e pasaban as horas se resentían os máis pequenos. Foi o primeiro Andrés Cacabelos, da escola de Pontevedra. Ás súas beiras estiveron Lois Roo, do noso club, e Breixo Chaves, o fillo do tereiro veterano.

E con isto demos por rematado o torneo, a rapazado seguiu a festa pola vila e algúns dos veteranos quedamos repoñendo forzas na Marina antes de levar as maletas para casa.

Para acabar, queremos agradecer a participación e o bo comportamento durante o torneo, a paciencia pola falta de luz e polo ben que o pasamos todos xuntos. Tamén o noso patrocinador, a cafetería La Marina e ó Concello pola súa axuda loxística. O vindeiro 19 nos vemos en Casa Rocío.

Pos.NomeFed.Pts.DEBH-C1BHAOBAPROOrixe/Club
1Alvarez Pampillon, AntonioESP6,0132.035.030.01843Xadrez Mos
2Zambrano Rodriguez, AlexanderVEN6,0229.532.528.91786CX Fontecarmoa
3Bouza-Brey Teijeiro, GonzaloESP6,03-429.032.030.61755CX Fontecarmoa
4Reza Salgado, MiguelESP6,03-428.532.030.41786Ourense Univer.
5Piquin Rey, LuisESP5,5025.527.528.01595CX Fontecarmoa
6Rey Chimera, LucaESP5,0031.034.029.61812CX Fontecarmoa
7Varela Fernandez, AndresESP5,0029.032.029.71806 
8Betanzos Jamardo, AdrianESP5,0029.031.028.11654 
9Oubina Pazos, RicardoESP5,0029.030.027.81661CX Fontecarmoa
10Gonzalez Maestro, AdrianESP5,0027.529.527.31634 
11Vazquez Brea, RaulESP5,0025.028.027.91608 
12Pardo Viqueira, LuisESP5,0025.028.025.81589CX Fontecarmoa
13Conde Longo, MarcosESP4,5028.532.025.21636CX Fontecarmoa
14Montans Lopez, AdrianESP4,5028.031.027.11655 
15Maria Lopez, Jorge LuisESP4,5026.529.526.21651CX Fontecarmoa
16Experta en Finales, IreneESP4,5024.526.524.61448 
17Chaves Otero, Carlos MiguelESP4,5023.525.526.31507ACD Dorna
18Lorenzo Iglesias, BraisESP4,0027.031.026.01698 
19Rodriguez Lopez, EvaristoESP4,0026.528.527.01649 
20Otero Perez, JavierESP4,0026.528.526.41581 
21Lago Duran, Jose EnriqueESP4,0025.026.026.61531 
22Oubina Pazos, CesarESP4,0024.525.524.81508 
23Rey Aguino, Antonio JavierESP4,0023.525.525.71493 
24Prado Garcia, AlejandroESP4,0022.524.526.51507 
25Rey Rodriguez, Juan ManuelESP4,0022.523.525.31493 
26Suarez Vallejo, ManuelESP4,0022.025.023.81459 
27Vilas Lopez, Juan FranciscoESP4,0021.021.524.91430 
28Diz Suarez, CarlosESP4,0017.521.525.51441 
29Vallo Rodriguez, DanielESP4,0016.520.525.51345 
30Cacabelos Vazquez, AndresESP3,5025.027.024.51517EX Pontevedra
31Otero Dios, AlbertoESP3,5024.526.524.81519 
32Gomez Villaverde, Jose AntonioESP3,5022.024.025.11527 
33Jamardo Ventoso, DiegoESP3,5021.523.524.41354 
34Marful Vila, DanielESP3,5019.520.023.31207 
35Trigo Carro, ManuelESP3,0026.029.024.41591 
36Goday Rivas, AlvaroESP3,0025.526.524.31508 
37Alconada García, RaúlESP3,0024.526.525.71448 
38Nieto Touris, JorgeESP3,0023.025.022.41431 
39Alvarez Miguens, Juan CarlosESP3,0023.024.023.61406 
40Guimare Gonzalez, DanielESP3,0021.022.024.51363 
41Doval Villca, Sofia BelenESP3,0020.522.522.21372 
42Bayon Padin, Juan BenitoESP3,0020.023.023.31406 
43Prada Ochoa, TomasESP3,0020.023.021.91384 
44Diz Meixús, EmilioESP3,0018.519.522.01256 
45Prego Cancelo, BeatrizESP3,0018.018.522.61216 
46Garcia Vega, Juan LuisESP3,0016.517.522.01235 
47Davila Calderon, Isaac FabriccioESP3,0016.517.521.91260 
48Schoening, HeikoESP3,0016.019.020.41175 
49Gomez Valino, RaulESP3,0014.017.023.21221 
50Fernandez Sainza, LucasESP3,0013.016.018.30 
51Roo Guillan, LoisESP2,0022.523.522.21428CX Fontecarmoa
52Chaves Dios, BreixoESP2,0022.023.020.31299ACD Dorna
53Ares Villaverde, IagoESP2,0021.023.020.91282 
54Besteiro del Corral, YagoESP2,0020.522.522.21402 
55Valencia Millan, Manuel SantiagoESP2,0018.520.521.41226 
56Villanueva Casal, AlexESP2,0017.518.521.01375 
57Leiro Aguin, MiguelESP2,0017.017.521.41212 
58Cores Lois, SabelaESP2,0016.017.022.91213 
59Cores Lopez, AsierESP2,0015.015.521.31143 
60Candamio Guitian, IsabelESP1,0019.021.019.91409 
61Cores Lois, AldaraESP1,0017.018.020.51193 
62Calderon Lopez, AlexanderESP1,0016.017.019.11176 
63Chaves Moure, MateoESP1,0015.015.519.71262 
64Briones Besteiro, MiguelESP0,5018.519.518.41253 
65Calviño Franco, AntonESP0,0010.010.022.00 
66Suarez Gomez, JulioESP0,000.00.00.00 
67Santiago Pereira, Miguel AngelESP0,000.00.00.00 
68Navia Gonzalez, AlvaroESP0,000.00.00.00 
69Rey Aguino, Annika EstelaESP0,000.00.00.00 
70Martinez Martinez, AdrianESP0,000.00.00.00 
71Sanchez Torres, JoseESP0,000.00.00.00 
72Senin Rial, JavierESP0,000.00.00.00 

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.